fbpx

Unikátní projekt v ČR, který spojuje jednotlivé poradce v silný systém

Finančnímu poradenství se věnuji již více než 5 let

23.1. 2020 (Aktualizováno: 10.2. 2020)281x

Přijde mi to jako včera, přitom už to bude 5,5 roku, co jsem se vrhl na ,, dráhu‘‘ finančního poradce. Tak jako většina z Vás jsem se dostal do oboru čistě náhodou, bez toho aniž by mě finance nějakým způsobem bavily a já se o ně zajímal. 

Svoji kariéru jsem začínal ve společnosti Partners, ve společnosti, o které jsem nikdy dříve neslyšel, ale moc se mi líbil jejich slogan – Finanční poradenství jinak. Přiznám se, po úvodních pohovorech, školeních a víkendových pobytech jsem nabyl dojmu, že i já můžu být úspěšným manažerem, který si žije vysokým životním standardem a vydělává spoustu peněz. Realita však byla trochu jiná.

Místo klasického finančního poradenství a schůzek s klienty jsem většinu času musel nabírat další a další mladé lidi, kteří postupem času končili, protože s nimi nikdo neuměl pracovat a málokdo z nás si vůbec nějaké peníze vydělal. Pochopil jsem, že tento model byznysu úplně není to, co by mě naplňovalo a že pokud chci ve financích uspět, musím mít především svou hlavu a nespoléhat se na nikoho druhého. V Partners jsem strávil zhruba rok.

Mé další kroky vedly do společnosti SMS finančního poradenství, kde především lidé ve firmě na mě působili daleko víc uvolněněji, přátelsky a to nejdůležitější bylo, že jsem se opět začal cítit svobodně. I když si rád oblékám hezké věci, pochopil jsem, že nemusím přece den co den chodit do kanceláře a za klienty v košili a s kravatou, ale daleko důležitější je to, co mám v hlavě a jak klientům poradím skrz finance. Kvitoval jsem převážně to, že jsem už nemusel nabírat další a další lidi, ale mohl jsem se soustředit pouze na poradenskou část, vzdělávat se a získávat další odborné znalosti.

Jak už to tak bývá, každý se chce v podnikání posouvat a mít větší výdělky. A já nebyl výjimkou. Po dvou letech v byznyse přede mnou stála další výzva, a to přechod z MLM společností do společnosti pod tzv. „Broker Pool“.

Po mapování trhu a několika pohovorech jsem se v polovině roku 2016 rozhodl spojit síly a navázat spolupráci s finančně poradenskou společností Flex IN.

Ve Flex INu jsem našel přesně to, co jsem ve finančním oboru hledal. Rodinnou atmosféru, kvalitní vzdělání, vysoké odměny a svobodu k vlastnímu podnikání a myšlenkám. Co mě však ovlivnilo nejvíce, bylo to, že jsem po celou dobu mohl spolupracovat se zkušeným kolegou Tomášem. Tomáš je člověk, který má mnoho zkušeností a úspěchů, které mi postupně předával. Dnes si troufám říct, že nejsme jen obchodní partneři, nýbrž dobří přátelé, kteří se snaží v byznysu něčeho dosáhnout, vymýšlet nové věci a posouvat se neustále dopředu.

Proto jsme se rozhodli založit nový projekt s názvem Poradci Poradcům, který je určen především pro samostatné a zkušené poradce, kteří se společně s námi chtějí v kariéře i v životě posouvat a mít lepší výsledky.

Tomáš Kůra